ul. Wiśniowa 7, 66-460 Witnica
884 219 044

Etapy wiercenia studni

Kiedy już zdecydujemy się na wiercenie studni metodą płuczkową to warto zwrócić uwagę na to jak przebiega taki proces oraz z jakich etapów się składa.

Etapy wiercenia studni:

1. Pierwszą i bardzo ważną czynnością jest odpowiednie przygotowanie terenu i jego odpowiednie zabezpieczenie.

2. Na przygotowanym wcześniej terenie rozpoczynamy działania, do których wykorzystuje się specjalnie dopasowane do podłoża wiertło. Taki proces trwa aż do momentu, gdy nie zostanie przebita warstwa wodonośna

3. Kiedy otwór zostanie już wywiercony, można rozpocząć dalsze działania. Do otworu wprowadza się niebieskie rury studzienne, których średnica jest równa 110 milimetrom. Należy również zaznaczyć, że wpuszczane przez nas rury posiadają atest i są odpowiednie do przepływu wody pitnej.

4. Kolejny krok ma na celu wytworzenie naturalnego filtra dookoła rury. Tworzy się go poprzez obsypanie specjalnym żwirkiem przestrzeni między rurą a otworem. W ten sposób odpowiedni granulat działa jak naturalny filtr.

5. Następny etap polega na wprowadzeniu pompy głębinowej, jej zastosowanie ma na celu oczyszczenie studni i usunięcie z niej wszelkich pozostałości po wierceniu.

6. Kiedy studnia została już oczyszczona kolejnym etapem jest sprawdzenie jej wydajności czyli tak zwane badanie pomiarowe. Dzięki niemu możemy otrzymać informacje na temat stanu studni

7. Kiedy wszystkie powyższe kroki zostaną zrealizowane przychodzi czas na wybór pompy, to od klienta zależy na jaki model się zdecyduje. Po podjęciu decyzji zajmujemy się montażem tego urządzenia.

8. Ostatni etap obejmuje obudowę studni oraz jej przyłączenie do budynku. Są to jednak elementy niestandardowe, które realizujemy dopiero po ustaleniu ich indywidualnie z klientem.

Jak widać tworzenie studni składa się kilka etapów, które należy zrealizować jeśli chcemy, żeby nasze źródło wody działało prawidłowo.

W bardzo dużym skrócie, można uznać, że tworzenie studni opiera się na działaniach, takich jak – wiercenie, montaż rur, oczyszczenie studni oraz instalacji pompy. Wykonanie powyższych prac daje użytkownikom dostęp do czystej wody.